Angajăm asistent recepție

TRANSILVANIA HEALING CENTRE, primul centru de sănătate și medicină complementară de  diagnosticare și tratare  integrativă din România, angajează Asistent Recepție.

CERINȚE:

  • absolvent de studii superioare;
  • experiență de minim 2 ani într-o poziție similară;
  • cunoștințe de contabilitate primară;
  • limba engleză la nivel avansat, reprezintă avantaj cunoașterea limbii germane;
  • cunoștințe de operare PC, navigare Internet, E-mail,  aplicații Word și Excel, reprezintă avantaj cunoașterea aplicației Power Point;
  • bune abilități de comunicare și relaționare cu pacienții;
  • atenție la detalii și orientare către calitate;
  • capacitatea de a se adapta unui mediu de lucru modern și dinamic, orientare către pacient și nevoile acestuia.

RESPONSABILITĂȚI:

  • organizează cadrul general de deschidere și închidere a activității punctului de recepție;
  • oferă informații despre serviciile centrului (informații de consiliere privind tehnicile de diagnosticare și terapiile utilizate, precum și informații despre pachetele / produsele speciale) și promovează campaniile existente;
  • întâmpină pacienții care sosesc în centru, înregistrează datele personale în calculator, identifică nevoile acestora în vederea oferirii la centru a serviciilor adecvate  și îi îndrumă către sala de așteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultația sau terapia;
  • preia apelurile telefonice și programează pacienții;
  • clasează și arhivează rezultatele, fișele sau dosarele medicale și cerințele pacienților;
  • gestionează corespondența centrului (atât electronică cât și clasică);
  • realizează atribuții de contabilitate primară (întocmește zilnic registrul de casă; efectuează decontul pacienților cu numerar sau card; încasează contravaloarea serviciilor prestate și completează facturi fiscale, chitanțe, dispoziții de plată);
  • rezolvă situațiile care pot fi problematice și soluționează eventualele reclamații;

BENEFICII:

  • condiții de muncă într-o echipă de profesioniști;
  • pachet de beneficii atractiv.

Candidații care întrunesc condițiile postului pot trimite pe adresa office@transilvaniahealing.ro, până la data de 28 februarie 2017, CV – ul și scrisoarea de intenție.

  • Posted by Alexandra Cocota
  • On 17 ianuarie 2017
  • 0 Comments
  • 1 likes

0 Comments